Objavljene nominacije za "Zlatni globus"

novosti

09.12.2019.

Objavljene nominacije za "Zlatni globus"

Ovo su svi nominovani u TV i filmskim kategorijama. Dodele prestižnih priznanja održaće se 5.1.2020. na svečanosti čiji je domaćin Ricky Gervais.

TV serija – Drama
“Big Little Lies,” HBO
“The Crown,” Netflix
“Killing Eve,” BBC America
“The Morning Show,” Apple TV+
“Succession,” HBO

Najbolja glumica u TV seriji – Drama
Jennifer Aniston, “The Morning Show” (Apple TV+)
Olivia Colman, “The Crown” (Netflix)
Jodie Comer, “Killing Eve” (BBC America)
Nicole Kidman, “Big Little Lies” (HBO)
Reese Witherspoon, “The Morning Show” (Apple TV+)

Najbolji glumac u TV seriji – Drama
Brian Cox, “Succession” (HBO)
Kit Harington, “Game of Thrones” (HBO)
Rami Malek, “Mr. Robot” (USA Network)
Tobias Menzies, “The Crown” (Netflix)
Billy Porter, “Pose” (FX)

Najbolja TV serija – Muzička ili humoristička
“Barry,” HBO
“Fleabag,” Amazon Prime Video
“The Kominsky Method,” Netflix
“The Marvelous Mrs. Maisel,” Amazon Prime Video
“The Politician,” Netflix

Najbolja glumica u TV seriji – Muzička ili humoristička
Christina Applegate, “Dead to Me” (Netflix)
Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon Prime Video)
Kirsten Dunst, “On Becoming a God in Central Florida” (Showtime)
Natasha Lyonne, “Russian Doll” (Netflix)
Phoebe Waller-Bridge, “Fleabag” (Amazon Prime Video)

Najbolji glumac u TV seriji – Muzička ili humoristička
Michael Douglas, “The Kominsky Method” (Netflix)
Bill Hader, “Barry” (HBO)
Ben Platt, “The Politician” (Netflix)
Paul Rudd, “Living With Yourself” (Netflix)
Ramy Youssef, “Ramy” (Hulu)

TV serija ograničenog trajanja ili TV film 
“Catch-22,” Hulu
“Chernobyl,” HBO
“Fosse/Verdon,” FX
“The Loudest Voice,” Showtime
“Unbelievable,” Netflix

Najbolja glumica u TV seriji ograničenog trajanja ili TV filmu
Kaitlyn Dever, “Unbelievable” (Netflix)
Joey King, “The Act” (Hulu)
Helen Mirren, “Catherine The Great” (HBO)
Merritt Wever, “Unbelievable” (Netflix)
Michelle Williams, “Fosse/Verdon” (FX)

Najbolji glumac u TV seriji ograničenog trajanja ili TV filmu
Christopher Abbott, “Catch-22” (Hulu)
Sacha Baron Cohen, “The Spy” (Netflix)
Russell Crowe, “The Loudest Voice” (Showtime)
Jared Harris, “Chernobyl” (HBO)
Sam Rockwell, “Fosse/Verdon” (FX)

Najbolja glumica u sporednoj ulozi u TV seriji ograničenog trajanja ili TV filmu
Patricia Arquette, “The Act” (Hulu)
Helena Bonham Carter, “The Crown” (Netflix)
Toni Collette, “Unbelievable” (Netflix)
Meryl Streep, “Big Little Lies” (HBO)
Emily Watson, “Chernobyl” (HBO

Najbolji glumac u sporednoj ulozi u TV seriji ograničenog trajanja ili TV filmu
Alan Arkin, “The Kominsky Method” (Netflix)
Kieran Culkin, “Succession” (HBO)
Andrew Scott, “Fleabag” (Amazon Prime Video)
Stellan Skarsgard, “Chernobyl” (HBO)
Henry Winkler, “Barry” (HBO)

Najbolji film – Drama
“1917”
“The Irishman”
“Joker”
“Marriage Story”
“The Two Popes”

Najbolja filmska glumica – Drama
Cynthia Erivo, “Harriet”
Scarlett Johansson, “Marriage Story”
Saoirse Ronan, “Little Women”
Charlize Theron, “Bombshell”
Renee Zellweger, “Judy”

Najbolji filmski glumac – Drama
Christian Bale, “Ford v. Ferrari”
Antonio Banderas, “Pain and Glory”
Adam Driver, “Marriage Story”
Joaquin Phoenix, “Joker”
Jonathan Pryce, “The Two Popes”

Najbolji film – Muzički ili komedija
“Dolemite Is My Name”
“JoJo Rabbit”
“Knives Out”
“Once Upon a Time… in Hollywood”
“Rocketman”

Najbolja filmska glumica u mjuziklu ili komediji
Ana de Armas, “Knives Out”
Awkwafina, “The Farewell”
Cate Blanchett, “Where’d You Go, Bernadette”
Beanie Feldstein, “Booksmart”
Emma Thompson, “Late Night”

Najbolji filmski glumac u mjuziklu ili komediji
Daniel Craig, “Knives Out”
Roman Griffin Davis, “Jojo Rabbit”
Leonardo DiCaprio, “Once Upon a Time… in Hollywood”
Taron Egerton, “Rocketman”
Eddie Murphy, “Dolemite Is My Name”

Najbolji filmski reditelj
Bong Joon Ho
Sam Mendes
Todd Phillips
Martin Scorsese
Quentin Tarantino

Najbolja filmska glumica u sporednoj ulozi
Kathy Bates
Annette Bening
Laura Dern
Jennifer Lopez
Margot Robbie

Najbolji filmski glumac u sporednoj ulozi
Tom Hanks
Anthony Hopkins
Al Pacino
Joe Pesci
Brad Pitt

Najbolji filmski scenario
Marriage Story
Parasite
The Two Popes
Once Upon A Time… in Hollywood
The Irishman

Najbolji animirani film
Frozen 2
How to Train Your Dragon – The Hidden World
The Lion King
Missing Link
Toy Story 4

Najbolji film van engleskog govornog područja
The Farewell
Les Misérables
Pain and Glory
Parasite
Portrait of a Lady on Fire

Najbolja filmska muzika
Motherless Brooklyn
Little Women
Joker
1917
Marriage Story

Najbolja pesma u filmu
“Beautiful Ghosts” – Cats
“I’m Gonna Love Me Again” – Rocketman
“Into the Unknown” – Frozen 2
“Spirit” – The Lion King
“Stand Up” – Harriet

 

  • Komentari (1)

Za komentiranje morate biti prijavljeni!

  • beogradski
    eXtreme member
    09.12.2019. 19:13
    I... Nijedan komentar, barem za sad.