Za sve opcije molim te da se prijaviš ili registriraš!

Naslov:
The Ballad of Wallis IslandGodina:
2025Žanr:
drama, komedija, muzikaTrajanje:
99 minRežija:
James GriffithsScenario:
Tom Basden, Tim KeyGlavne uloge:
Akemnji Ndifornyen > Michael
Arron Long > Tour guide
Carey Mulligan > Nell Mortimer
Kerrie Thomason > Peter
Tom Basden > Herb McGwyer
Tim Key > Charles Heath
Sian Clifford > Amanda
Opis:
An eccentric lottery winner who lives alone on a remote island tries to make his fantasies come true by getting his favorite musicians to perform at his home.
- Slično za pogledati
- Komentari filma/serije (4)

Dark Winds (2022)
drama, kriminalistički, misterija, triler
Priča o Leephornu i Cheeaseu, dva Navajo policajca na jugozapadu Amerike 1970-ih, koji su prisiljeni osporavati vlastita duhovna uvjerenja dok traže tragove u slučaju dvostrukog ubojstva.

Flame (1975)
drama, muzika, mjuzikl
Light the Rock n' Roll spark with a Flame in the guise of Dave, Noddy, Jim and Don and their showcase of the rise and demise of rock band Flame.

The Friend (2024)
drama
Kada usamljeni pisac usvoji i poveže se sa nemačkom dogom koja je pripadala pokojnom prijatelju, počinje da se miri s svojom prošlošću i sopstvenim kreativnim unutrašnjim životom.

Psycho Therapy: The Shallow Tale of a Writer Who Decided to Write About a Serial Killer (2024)
drama, komedija
A struggling writer in the midst of a divorce befriends a retired serial killer who incidentally becomes his marriage counselor by day, and killing counselor for his next book by night.



Za komentiranje morate biti prijavljeni!
eXtreme member
08.02.2026. 16:30
Sevdah. Setna, blesava, podjednako prožeta humorom kao i dubokom tugom, priča na nešto malo atipičniji način ide ka feel good ugođaju. Intiman, duhovit, jednostavan, neušećeren, gorak i topao u pravoj meri. Bolje mi je legao ovaj film u odnosu na recimo "Rental family", draže mi je zaokružen. 👍
Active member
28.05.2025. 15:37
Evo jedan jako originalan film i ideja. Iz niskobudžetne britanske produkcije, Carey Mulligan uplela svoje prste u produkciju, a samim time i doprinijela kreaciji i distribuciji ovoga filma - koji su genijalno napisali Tim Key i Tom Basden, inače 2 glavna glumca u filmu. Osjeti se britanski humor, karakterni likovi, realne situacije, nema patetike, hollywoodiziranja, gdje bi hollywood, bar onaj mainstream hollywood otišao u jednom smjeru ovdje se ode u jednom drugom smjeru, pristupačnijem za likove, koji realnije prezentiraju ljude, ljudske odluke... iako sam stalno čekao kao da se desi taj "hollywood moment" što se tiče određenog toka radnje - nije se desio, i bolje.Film je pravi miks drame i komedije, uz originalnu folklornu country glazbu koju je napisao Tom Basden baš za ovaj film, i koja se odlično uklapa u atmosferičnost filma, diže film u drugu sferu, osjetniju, radosniju, sjetniju...
Tim Key je nevjerojatno odlično odglumio ovaj lik, malo čudnjikavog čovjeka koji ima dozu djeteta u sebi, zaigranosti, ali beskrajne srčanosti i topline. Motiv njegovog lika je ono što pokreće film, njegova gluma nosi film, uz jako dobrog Toma Basdena i standardno odličnu Carey Mulligan.
Možda čak najdraži film 2025. godine koji sam pogledao, svakako ću ga opet gledati, originalan, zabavan, lepršav, muzičan i sjetan - navedeno čini jedan odličan filmski koktel 🍹🍹🍹
eXtreme member
11.05.2025. 21:59
[QUOTE=brgljez]romantika[/QUOTE]Žao mi je, preskačem.
Hvala na upozorenju.