Za sve opcije molim te da se prijaviš ili registriraš!
}Naslov:
The Beatles: Osam dana u tjednu - Godine turnejaGodina:
2016Žanr:
muzika, dokumentarniTrajanje:
106 minRežija:
Ron HowardScenario:
Mark Monroe, P.G. MorganGlavne uloge:
Whoopi Goldberg > Herself
Sigourney Weaver > Herself
Elvis Costello > Himself
Paul McCartney > Himself
John Lennon > Himself (archive footage)
Neil Aspinall > Himself (archive footage)
Richard Curtis > Himself - Writer, Director
Brian Epstein > Himself - Beatles Manager (archive footage)
Howard Goodall > Himself
George Harrison > Himself (archive footage)
Eddie Izzard > Himself
Richard Lester > Himself
Leonard Parkin > Himself - BBC Radio Newsreader (voice) (archive footage)
Ringo Starr > Himself
Ed Sullivan > Himself (archive footage)
The Beatles > Themselves (archive footage)
Larry Kane > Himself
Marsha Albert > Herself (voice) (archive footage)
Jon Savage > Himself
Kitty Oliver > Herself
Frank Phillips > Himself - BBC Radio Newsreader (voice) (archive footage)
Carroll James > Himself - WWDC Disc Jockey (voice) (archive footage)
Opis:
Glazbeni dokumentarac o najpoznatijem bendu na svijetu, The Beatles, i njihovim turnejama od 1963. do 1966. godine. Tada su održali 250 koncerata i živjeli u pokretu, u hotelskim sobama pišući nove pjesme u kombijima i izbacujući dva albuma godišnje. Zabilježeni su i događaji oko njihovog koncerta na njujorškom 'Shea Stadiumu', koji je održan 1965. godine ispred čak 55.000 ljudi. Lepeza intervjua, glazbe, arhivskih snimaka i priča vezanih uz fenomen The Beatlesa, obožavanog benda koji je zauvijek obilježio svjetsku glazbenu scenu.
Film je među ostalim dobio Nagradu kritičara 2016. za najbolji glazbeni dokumentarac, dva Primetime Emmyja itd.
- Slično za pogledati
- Komentari (9)
My Scientology Movie (2015)
dokumentarni
Louis documents his investigation into what goes on behind the scenes of the infamous church of scientology.
De Palma (2016)
biografski, dokumentarni
A documentary about writer and director Brian De Palma.
The Beatles Anthology (1995)
muzika, dokumentarni
Serija predstavlja dokumentarac o životu i eri Bitlsa, najpopularnije pop-rok grupe svih vremena. Sadrži detalje iz njihovog života i mnoge snimke s njihovih nastupa i rada u studiju. U seriji se...
Hell or High Water (2016)
drama, kriminalistički
Razvedeni otac i njegov stariji brat, bivši robijaš, razvijaju očajničku šemu da bi spasli porodični ranč u Zapadnom Teksasu.
Za komentiranje morate biti prijavljeni!
eXtreme member
09.04.2018. 16:25
[QUOTE=Siniša 138]Bubnjar pete Best je živ i zdrav, koliko može biti čovjek od 77 godina. Zamijenjen je na zahtjev producenta Džordža martina jer nije bio dovoljno dobar, a i oni su se jedva čekali da ga se otarase pošto ga nisu voljeli, a s njima je bio samo zato što je mogao kupiti bubnjeve. To je uvijek bio veliki izdatak. Umro je Stjuart Satklif, Džonov prijatelj koji je u bendu bio samo zato što je bio Džonov prijatelj iako o muzici nije imao pojma. Umro je od posljedica udaraca u glavu koje je dobio u Liverpulu od jednog ljubomornog tabadžije. Iako ne primaš savjete, preporučujem ti da se bar malo pripremiš prije nego što raspališ. A i umorio si se, brate, od tolikih aktivnosti. Objavio si malo manje od Tolstoja.[/QUOTE]U ovoj temi nisam nijednom napisao ime bubnjara i to se da proveriti. Nije da nisam znao ali nešto mi je govorilo da mirujem. Saveti mi nisu potrebni nisu mi potrebne preporuke ove vrste a ne trebaju mi ni nagađanja ni poređenenja sa bilo kim. O pisanju napamet (raspalio se, hiperaktivan itd) da ne govorim. Posećujem forum 2-3 puta nedeljno i to judi na forumu znaju najbolje. Ako žele i ako ovo čitaju neka potvrde ilu me demantuju. I to je takođe nešto što se savršeno ne tiče bilo koga ko sa mnom diskutuje o nečemu i o tome od mene mukajet.
Držim se teme i zanima me ima li ili nema argumenata koji su bolji od mojih.
Toliko i o tome.
Senior translator
09.04.2018. 16:00
Bubnjar pete Best je živ i zdrav, koliko može biti čovjek od 77 godina. Zamijenjen je na zahtjev producenta Džordža martina jer nije bio dovoljno dobar, a i oni su se jedva čekali da ga se otarase pošto ga nisu voljeli, a s njima je bio samo zato što je mogao kupiti bubnjeve. To je uvijek bio veliki izdatak. Umro je Stjuart Satklif, Džonov prijatelj koji je u bendu bio samo zato što je bio Džonov prijatelj iako o muzici nije imao pojma. Umro je od posljedica udaraca u glavu koje je dobio u Liverpulu od jednog ljubomornog tabadžije. Iako ne primaš savjete, preporučujem ti da se bar malo pripremiš prije nego što raspališ. A i umorio si se, brate, od tolikih aktivnosti. Objavio si malo manje od Tolstoja.eXtreme member
09.04.2018. 14:38
Meni nije nimalo zaavno kad trišim vreme i energiju na ovakve komentare i kvalifikacije. Za početak navešću i koje.Mislim da nismo zajedno išli u školu a sasvim sam siguran da ovde nikom nisam pokazao krštenicu. Ne bavim se 50 godina muzikom (ništa svirke, komponovanje i slično) niti pišem pesme. Slučajno ne smatram da živim na pustom osrtevu i da sam Bogom dan da sve znam ne samo o muzici već i o navikama sagovornika. Moja se malenkost, takođe slučajno, usudila da tokom života nešto pročita, odgleda ili presluša. Čak sam nasledio gramofon i neke ploče od strica i tatka koji još nisu izlapeli i znaju mnogo više od mene i to sve nije važno. Takođe nisam bio dužan da napišem jer se savršeno ne tiče teme ali se tiče pisanja napamet. Ovde sam da bi pisao o filmovima, razmenio neku informaciju i nešto naučio.
Sad da se vratim na temu. Piše gore kad sam odgledao dokumentarac, to je bar vidljivo. O vikipedijama, brzo kuso kombinacijama glupo mi je pisati jer nemam nameru da (opet) bilo koga ubeđujem. Onaj ko me poznaje šta o čemu pišem a dotle od mene mukajet o tome.
Slažem se da nisu svi imali kupatila ali su imali bar poljske klozete. Pokojni Minimaks je dok se nije opario koristio javno kupatilo koliko mi je poznato. Bitlsi su svoje higijenisanje obavljali u javnom klozetu koji je bio deo železničke ili autobuske stanice. Za mene je to štenara, za nekog dtugog smeštaj niže ili najniže kategorije. Teškoće su ih još više spojile kao što vojni rok ili rat spaja ljude i zato je enigma zašto su se ratosiljali bubnjara kad su se posle dve godine tezgarenja vratlili kući. Čovek je ubrzo potom umro i to je neka druga priča.
Liverpul i Hamburg su morske luke, gradovi koji su bili u najboljoj i najbržoj komunikaciji svetom. Valjda je jasno da se Hamburg nije razlikovao po tome od Liverpula. Treba samo spojiti dva i dva i zaključak se sam nameće. U početku su svirali Čaka Berija ali se nisu na sebe skrenuli pažnju obradom neke njegove pesme. Mislim na Love Me Do ili Mr Postman.
Tačno je da su upoznali svet i sa jogom, indijskom muzikom kao što je tačno da su u muzici bili ispred svog vremena. U dokumenntarcu se vidi koliko su se borili protiv rasne segregacije i koliko su imali problema zbog toga. Navodi se i podatak da je na stadionu buka bila tolika da nisu mogli da se čuju na bini. Ipak su izgurali bez greške do kraja a to su mogli zahavaljujući Hamburgu. Ispravka, ne samo Hamburgu već i činjenici da su se poznavali od detinjstva. Bili su organska a ne veštački sklepana grupa.
Još nešto, savete nemam nameru da prihvatim a kome se ne sviđa neka zaobiše moje pisanije.
Umalo da zaboravim da se zahvalim na prevodu.
Toliko o tome.